شنبه , مرداد ۲۶ ۱۳۹۸
خانه / نکات طراحی سایت / در طراحی سایت دقت کنید!
در طراحی سایت دقت کنید!
در طراحی سایت دقت کنید!

در طراحی سایت دقت کنید!

واشتن یک وب سایت لازمه هر کسب و کار اینترنتی است؛ چه بسا که شمار زیادی از کاربران فضای مجازی برای سرگرمی یا کسب و نشر مهارت های فنی، وب سایت های خدماتی مثل دیجیتال مارکتینگ، فروشگاه های اینترنتی و آموزشی و… اقدام به راه اندازی یک وب سایت می کنند. هر وب سایتی نیاز به یک لباس دارد و آن لباس در واقع همان طراحر وب سایت است… اما باید در طراحی سایت دقت کنید! اگر از علم طراحی سایت برخوردار نیستید این کار را به فردی خبره واگذار نمایید. ما در این مقاله برخی از مهمترین نکات طراحی سایت را به شما آموزش خواهیم داد.

طراحی سایت

گرافیک و نمایش

دقت داشته باشید که در طراحی وب سایت نفس از نقش ها کم حجم و کوچک استفاده کنید تا سرعت لود شدن صفحه بالا باشد. عكس ها بزرگ، یکی از اصلی ترین دلایل پایین آمدن سرعت لود از مد افتادن صفحه است. سرعت پایین لود دمده شدن صفحه، یعنی هدر دادن زمان بازدیدکننده، هر بازدیدکننده ای می خواهد در کوتاه ترین زمان ممکن به آن چه نیاز دارد تحفه جلوه گر کند. پس نتیجه سرعت لود پایین صفحات خروج بازدید کننده از وب سایت را در پی خواهد داشت.

به این نکته هم توجه کنید که همیشه از پرتره های گرافیکی متناسب با محتوای صفحات و مضامین كاربرد کنید. از تصاویر و گرافیک هایی مصرف کنید که به متون، محتوا، مضامین و زمینه کاری من واو مرتبط باشد. استفاده مناسب از تصاویر گرافیک به تفهیم و درک بهتر محتوا و محتویات داخل سایت، بسیار کمک می کند. همچنین از تصاویر متحرک، چشمک زن و متغیر بندرت كاربرد کنید. مطالعات آرم می دهد که پرتره ها چشمک زن در طراحی وب سایت به خاطر بازدیدکنندگان آزار دهنده و مزاحم هستند.

در طراحی سایت دقت کنید!

لینک های متنی داخلی، سهولت سیاحت در صفحات

شاید مصرف از صورت ها یا اشکال گرافیکی در طراحی سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در بسیار وسوسه انگیز و تشویق کننده باشد اما بعضی مواقع یک کم هم بسیار زیاد است! تا جایی که برایتان امکان دارد سعی کنید که پیوندهای موجود بین صفحات شما را بصورت لینک های متنی طراحی کنید، زیرا این نوع لینکها بسیار موثر تر از لینک های تصویری یا گرافیکی عمل می کنند. مطالعات نشان داده که اکثر بازدید کنندگان وب سایتها ابتدا لینکهای متنی را خوانده و سپس به سراغ لینکهای تصویری یا گرافیکی می روند.

لازم بذکر می باشد که در صورتی که ناچارید که از لینک های تصویری یا گرافیکی در وب سایتتان مصرف نمایید حتما از پارامتر Alt فقره سبب تصویرتان مصرف کنید. استعمال از این پارامتر در طراحی لینک های تصویری باعث می شود که کاربرانی که از کاوشگرهای متنی مانوس lynx استعمال می کنند یا کاربرانی که گرافیک و تصویر را در کاوشگرهای خویش غیر فعال کرده اند بازهم بتوانند نغمه خود را در میان صفحات وب پیدا کرده و در دسترس باشد.

 

درون مایه با کیفیت

بطور کلی باید گفت محتوا و درون مایه وب سایت باید به راحتی درخور فهم نفحه چون دارای مطالبی است که بازدیدکنندگان و مشتریان را به انجام امور یكسان تشویق می کند. این نکته تمام صفحات وب سایت من و آنها دربر می گیرد. اگر کاربری که به وب سایت شما وادر می شود، از محتوایی که گذاشتید لذت نبرد، مطمئنا از سایت شما خارج خواهد شد حتی اگر دقیقا بدنیال همان چیزی بوده که شما ارائه داده اید!

در طراحی سایت دقت کنید!

ارزش، جایگاه و اعتبار وب‌سایت

سایت ایشان باید صفحه ای جداگانه درعوض جهت ارتباط بازدیدکنندگان با من و آنها داشته باشد. این صفحه باید شامل داده ها تماس مانند ایمیل، فرم های ارتباطی، آدرس و شماره تلفن باشد؛ مواردی همچون گواهینامه ها، صفحات شبکه ایا اجتماعی، توضیحات و کامنت ها در محتوای صفحات وب سایت، به کاربران ارزش و احترام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *