شنبه , شهریور ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / نکات طراحی سایت / هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید…
هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید...
هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید...

هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید…

طراحی یک وب‌سایت به این سادگی‌ها نیست! این جمله را همواره بخاطر داشته باشید. معمولا طراحی های وب سایت را به شرکت ها یا افراد متخصص در حوزه طراحی می سپارند اما اگر خودتان تاحدودی از مقدمات طراحی سایت اطلاع دارید و قصد دارید شخصا آستین بالا بزنید، بازم است تا برخی از نکات را مورد توجه قرار دهید. ما در این مقاله هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید را به شما آموزش خواهیم داد. با Opencart-Theme همراه باشید.

هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید...

فونت و اندازه متن

برای هدینگ ها از فونت Serif و بابت متون درون سایت از Sans-Serif مصرف کنید. فونت های Sans-Serif بابت مطالعه متون در صفحات اینترنت متجاوز راحت تر از فونت ای بعدی هستند. برای اصطلاح فارسی از فونت Tahoma می توانید استعمال کنید. به این موضوع هم دقت داشته باشید که معیار فونت ها را محدود کنید و استانداردی در خصوص متون خود انتخاب کنید که با استفاده از ۲ و یا حداکثر ۳ سایز مختلف فونت صورت می پذیرد. این نکته را آویزه گوش خود کنید که فونت و اندازه متن از مهمترین نکات طراحی سایت هستند.

مشارکت در وب سایت و شناخت خصوصیات کاربر

اگر بازدیدکنندگان به راحتی نتوانند با ضمیر اول شخص جمع ارتباط برقرار کنند از ویزیت كنترل مجدد وب سایت من وشما خودداری می کنند. اگر آنها به من وآنها و آنها دسترسی نداشته باشند و پاسخ سریع از من وشما نگیرند، از سایت خارج می شوند و ایشان را فراموش می کنند که این کار تخریب ارزش و اعتبار ایشان را به ولی دارد. پس تا آنجا که می توانید به مشتریان گزینه و راه ارتباطی دهید. همچون ایمیل، تلفن و فرم ارتباطی.

هرآنچه باید از طراحی یک وب‌سایت بدانید...

مراقب تبلیغات باشید

همانطور که حتما می دانید، بازدیدکنندگان شما درعوض جهت دیدن مطالب و نه تبلیغات به سایت شما می آیند. در صورتی که تبلیغات داخل سایت برای کاربر بیش از حد آزاد دهنده شود، به سرعت از سایت شما خارج می شوند. مسلماً علاوه مهم است که از وب سایت خود کسب سود کنید، لیك با تبلیغات بیش از حد بازدیدکنندگان را فراری ندهید.

صفحه نقشه وب سایت می تواند یک راهنمای علاوه خوب راجع به حساب کاربران وب سایت ایشان باشد. در نگارگری برنامه ریزی صفحه نقشه وب سایتتان جهد کنید از یک اسكلت پیكر بندی درختی كاربرد کنید؛ به گونه ای که سایت بطور واضح در آن روشن شده باشد و صفحات مربوط به هر کدام از بخش‌ها به صورت زیر مجموعه آن پاره نمایش داده شوند.

از بکار بردن فریم خودداری کنید

تا جایی که امکان دارد تلاش کنید از بکار بردن فریم در مدل سازی وب اتقا کنید. اکثر مرورگرهای آلامد با نمایش فریم ها مشکل دارند و ممکن است کاربران هنگامی که در صفحه مقابل خود با چندین اسکرول بار مختلف روبرو می شوند به طور کامل گیج شوند ! اگر ناچارید که حتما از فریم ها در نقشه كشی سایت خود مصرف نمایید پس خودتان را درخصوص دو برابر شدن کار آماده کنید چون لازم است که یک نسخه بدون فریم هم از وب سایتتان بسازید تا کاربرانی که کاوشگرهای آنها فریم ها را پشتیبانی نمی کند هم بتوانند از وب سایت استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *