دوشنبه , خرداد ۵ ۱۳۹۹
خانه / تجارت الکترونیک / تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی
(G2E) - تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی
(G2E) - تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی

تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی

تاکنون شما را با چندین مدل تجارت الکترونیک آشنا کرده ایم که از آن بین می توان به B2G و B2C ،C2G و C2C و همچنین تجارت فروشنده با فروشنده (B2B) اشاره کرد. در این مقاله نیز شما را با تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی خواهیم نمود که بعنوان آخرین مدل تجارت الکترونیک شناخته می شود.

تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی

(G2E) – تجارت دولت با دریافت‌کننده خدمات دولتی

در اینجا دریافت‌کننده فعالیت ها دولتی اشاره به بخشی از دریافت‌کنندگان خدمت ها دولتی اشاره دارد که به‌کل تعمیم داده‌شده است. پردازش و محاسبات حقوق، آهار حقوق کارکنان دولت، آهار یارانه، پرداخت مقام ارژن به‌حساب ثروت ملی، از نمونه‌های این نوع از بازرگانی الکترونیکی هستند. مدل‌های مطرح‌شده مهم‌ترین مدل‌های سودا الکترونیکی هستند در پاره‌ای از منابع تقسیم‌بندی‌های متنوع‌تری وجود دارد.

اما را بطه سودا الکترونیکی و آهار الکترونیکی چگونه است؟ پرداخت الکترونیکی بخشی از بازرگانی الکترونیکی است؛ و یا به‌عبارتی‌دیگر، حلقه‌ای در زنجیره فعالیت‌های سوداگری الکترونیکی. با این توصیف، بازرگانی الکترونیکی فقط به بام بازارگه بی انتها نمی‌شود و سایر فعالیت‌های تجاری اخت صورت‌برداری کالا، مدیریت تولید، جابجایی کالا و خدمات پس از خرید را نیز شامل می‌شود.

G2E

اما به نظر شما چرا معامله الکترونیکی در ایران تا این حد عقب مانده است؟

مهم ترین عقب مانده شدن ایران در دادوستد الکترونیک به اختصار در صدر آمده است:

  1. عدم وجود قوانین جامع راجع ی سودا الکترونیک
  2. مهیا نبودن شرایط ارتباطی جهت اتصال سریع و آسان کاربران به فضای اینترنت
  3. وجود تحریمات جهانی متعدد در زمینه پشتیبانی سوداگری الکترونیک علیه ایران

باید به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که افزایش معامله و در پی آن ازدیاد درآمد و توان سرمایه گذاری نقصان داخله تحصیلات عالی حوزوی راحت زندگی مردم از طریق ایجاد اشتغال، کاهش ترددها و تكثیر و كاهش سرعت عمل جهانی دمده شدن کاهش هزینه‌های تبلیغات برای شرکتها وبه دلیل عدم حضور واسطه با افتتاح فروشگاه اینترنتی شما این قابلیت را دارید که با هزینه ای کم کالا و سرویس خود را در تمامی اقطار كرانه ها و انفس بازاریابی کنید و به سودا برسانید. در واقع شما مغازه ای دارید که در کل زمان روز و شب باز است و مراجعه کنندگان آن از تمام اقطار عالم هستند!

G2E

تجارت الکترونیکی وارد شدن به بازارهارا آسان کرده ،خریدار اینترنتی میتواند تنها با یک اتصال اینترنت از سرتاسر گیتی افق ها به فروشگاه شما متصل می گردد. در واقع تجارت الکترونیک ماوا های تجاری جدید برای کارآفریننان را در اینترنت ایجاد می کند. با معامله الکترونیک فروشنده قدیر به خلع و تحلیل بهتر از ضرورت هلا مشتری خواهد بود و خریدار اینترنتی قادر به ارزیابی بهتر قیمت ها و نوبت مورد فقر خود می باشد.

یکی از اصلی ترین ویژگی هان سودا الکترونیک، حذف فرآیندهای غیرضروری در امور تجاری، کاهش هزینه مبادلات و کاغذبازی و دسترسی سریع تر مشتریان به بازارهای جهانی است. از سوی دیگر، این امر سبب عرضه محصولات متنوعی – با توجه به نظرات و پسندها مشتریان شده، منجر به رقابت شدیدی وسط عرضه کنندگان می شود.

مطلب پیشنهادی

تاثیر ایمیل مارکتینگ بر رشد کسب و کار

تاثیر ایمیل مارکتینگ بر رشد کسب و کار

سرعت رشد فناوری های باب و تبدل منابعی که جدید در معرض توان هر بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *